Jak podróżować i w tym czasie zarabiać?

Podróżowanie po świecie to marzenie wielu osób. Przy tej okazji pojawia się jednak ważna kwestia dotycząca pieniędzy na kolejne wyprawy. Jak się okazuje, pracę można z powodzeniem łączyć z zagranicznymi wojażami. Oto kilka sprawdzonych sposobów na zarabianie w podróży.

Prowadzenie bloga lub vloga

O zarobkach influencerów krążą różne opowieści, niemniej faktem jest, że na blogu lub vlogu da się nieźle zarobić. W artykule https://sofista.com.pl/blog-2/ zamieszczonych jest wiele cennych wskazówek, które mogą przydać się osobom zaczynającym przygodę z prowadzeniem własnej strony czy kanału na YouTube. Teksty czy filmiki poruszające tematykę podróżniczą wzbudzają spore zainteresowanie, o ile są ciekawe i zawierają wartościowe treści. W ten sposób można nawiązać współpracę z wieloma markami, np. za pośrednictwem specjalnych platform dla influencerów. Eksperci z serwisu https://sofista.com.pl/ radzą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zbudowanie zasięgów jest czasochłonnym procesem wymagającym m.in. znajomości zasad SEO.

Nauczanie języka angielskiego

Biegła znajomość angielskiego jest z punktu widzenia wielbiciela podróży wysoko w cenie. Takie umiejętności da się też wykorzystać do podreperowania budżetu poprzez udzielanie prywatnych lekcji czy zatrudnienie się na jakiś czas w szkole. Szanse rosną, gdy ktoś posiada kwalifikacje potwierdzone stosownym dokumentem, np. certyfikatem.

Praca w gastronomii i hotelarstwie

Zagraniczne hotele i lokale gastronomiczne stale poszukują nowych pracowników – szczególnie w miesiącach natężonego ruchu turystycznego, czyli mniej więcej od końca maja do początku października. Warto z takiej okazji skorzystać i podjąć pracę np. w charakterze kelnera, sprzątaczki, pomocy kuchennej czy pracownika recepcji. Atutem jest znajomość języków obcych ze szczególnym naciskiem na angielski. Doświadczenie nie zawsze jest wymagane, choć mile widziane.

Praca w copywritingu

Jak czytamy w artykule https://sofista.com.pl/copywriting/, jest spore zapotrzebowanie na wysokiej jakości, unikalne artykuły z rozmaitych dziedzin. Dla osób, które mają tzw. lekkie pióro, to doskonała sposobność na zarobienie pieniędzy. Atutem tego typu pracy jest to, że można ją w całości wykonywać zdalnie, dostosowując grafik do indywidualnego planu dnia. Copywriterzy zajmują się nie tylko pisaniem tekstów czy poradników, ale także wymyślaniem nazw oraz sloganów reklamowych. Na początek doświadczenie nie jest konieczne, lecz trzeba znać zasady pisowni oraz SEO. Wymóg jest taki, aby treści tworzone przez copywriterów były unikalne i poprawne.

Fotografowanie

Obecnie fotografia jest bardzo modna i zajmuje się nią coraz więcej osób. Wynika to z powszechnej dostępności cyfrowych lustrzanek oraz coraz lepszych aparatów w smartfonach. Popyt na zdjęcia podróżnicze jest spory, przy czym duże znaczenie ma to, co jest na nich pokazywane. Przykładowo w bankach zdjęciach ogromne zainteresowanie ze strony nabywców wzbudzają fotografie prezentujące ludzi czy lokalne zwyczaje i tradycje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *